Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Składka zbierana jutro w kościele jest przeznaczona na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Caritas Archidiecezjalnej.
  3. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą sobotę o godz. 9:00 W kościele św. Teresy. Proszę, aby im towarzyszyli rodzice, jeśli to możliwe to oboje.
  4. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św. Są wolne intencje mszalne w kwietniu. W czwartek 9 kwietnia mija ostateczny termin przedłużenia prolongaty na miejsca w ławkach. Po tym terminie będą udostępnione dla innych chętnych.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 306 rodzin, co stanowi 56 % parafian (w poprzednich obliczeniach nastąpił błąd matematyczny – mamy w parafii 549 rodzin). Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka. Parafia uregulowała dług wobec Kurii za dzierżawę ziemi z ubiegłego roku – 3196 zł i 25 gr.
  7. W najbliższym czasie przystąpimy do naprawy wody na cmentarzu co będzie w praktyce polegało na założeniu nowej linii wodociągowej z probostwa na salkę i cmentarz. Stara nie nadaje się już do użytku.
  8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły przed świętami. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Miodowej a kościoła św. Teresy z ul. Poprzecznej.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego: panu organiście wraz z chórem i scholą; panu kościelnemu i ministrantom, strażakom; pocztom sztandarowym; za wykonane dekoracje w kościele, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii: za posługę niesienia krzyża, prowadzenie rozważań, śpiew i nagłośnienie. Policji i strażakom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone piękne życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy i pomocy. Szczególne podziękowanie młodzieży i opiekunom za prowadzenie adoracji przy grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 23:00 do 24:00. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński