PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. W czwartek Msza św. dla klas I w kościele św. Bartłomieja o godz. 9:30 z poświęceniem tornistrów z okazji uroczystego pasowania na ucznia.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Jana Pawła II – po różańcu uczczenie relikwii
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Będzie to również niedziela pomocy dla seminarium. Po Mszach św. będziemy zbierać przed kościołem ofiary dla seminarium.
 5. W parafii w Starym Białczu obchodzony jest w przyszłą niedzielę odpust Wszystkich Świętych. Suma o godz. 11:30.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości bierzmowania. Ks. Piotrowi z Górki Duchownej za pomoc w słuchaniu spowiedzi. Całej służbie liturgicznej: katechetom, panu organiście, kościelnemu, szafarzom, pani Magdzie oraz ministrantom. Za wykonanie pięknych dekoracji. Młodzieży za godną postawę oraz za bardzo miłe słowa podziękowania. Ks. Biskup odjechał wyraźnie zadowolony. Niech Duch Święty, którego otrzymaliście umacnia was w dobrym.
 7. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty. W tym tygodniu zostały wypiaskowane cegły i kamienie wokół kościoła św. Bartłomieja i wieży. W ten sposób przygotowujemy się już drugiego etapu remontu, który ruszy na wiosnę przyszłego roku. Chciałbym jeszcze w październiku uregulować resztę długu wobec wykonawcy.
 8. Z cmentarza zostały wywiezione śmieci. Bardzo proszę dbać o porządek i wyrzucać śmieci tylko w przeznaczonym do tego miejscu a nie wzdłuż całego płotu. Tam ma być w przyszłości druga część cmentarza i będziemy wtedy chować naszych bliskich w przysypanych ziemią śmieciach. Jednocześnie jestem bardzo wdzięczny tym, którzy zabierają przynajmniej plastik i szkło ze sobą: „Bóg zapłać”.
 9. Kancelaria czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe.
 10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Polnej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 1 – 11.
 11. Polecam duży i mały Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński