1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 1100. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny.
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła
    w czwartek – Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski – uroczystość
    w sobotę – Św. Marka, Ewangelisty – święto
  4. Jutro przypada XIII rocznica ingresu ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.
  5. Przyszła niedziela to światowy Dzień Modlitw o Powołania. Po Mszach św. zbierać będziemy ofiary dla naszego Seminarium Duchownego.
  6. Ponieważ Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja przypada w tym roku w V Niedzielę Wielkanocną Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przenosi obchody tej uroczystości na 2 maja. Ponadto Kongregacja zezwala w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych odprawić jedną Mszę św. ku czci NMP. Królowej. W związku z tym u nas tradycyjna Msza św. w intencji ojczyzny będzie 2 maja o godz. 9:00 w kościele św. Teresy, wieczorna u św. Bartłomieja z niedzieli. Druga z formularzem ku czci NMP Królowej Polski w niedzielę o godz. 8:00.
  7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. W czwartek 16 kwietnia minął termin przedłużenia prolongaty na miejsca w ławkach oraz zamówienia przez innych. W najbliższym tygodniu uaktualnimy naklejki. „Bóg zapłać” tym, którzy pamiętali o ofiarach w ostatnią niedzielę na cele gospodarcze w parafii.
  9. W tym tygodniu przystępujemy do budowy nowej linii wodociągowej oraz nowego ujęcia na cmentarzu. Do tego czasu proszę korzystać z pompy przy probostwie.
  10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej 11 i 25.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. Są również darmowe gazetki Caritas.