PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Przeżywamy Adwent, radosne oczekiwanie i przygotowanie się do Świąt Narodzenia Bożego. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Losowane są trzy figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy naszej parafii. Pod koniec Adwentu podczas ostatnich Rorat zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:00 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Czytane są nowe wymienianki roczne. Gdyby pojawiły się błędy proszę je zgłosić w zakrystii.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
w czwartek – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
w piątek – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

4. Całodzienna spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii w następną środę 19 grudnia wg stałego porządku. Proszę już dziś zarezerwować sobie czas, aby korzystać w tym dniu, gdy będą do pomocy inni kapłani.

5. Parafialny Zespół Caritas prowadzi w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Osoby, które przygotowują prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę, aby przynieśli je do zakrystii lub na probostwo do piątku 21 grudnia.

6. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii będzie 6 stycznia przyszłego roku w Święto Trzech Króli na sali wiejskiej o godz. 15:00.

7. Chorych z komunią św. i przed Świętami odwiedzę jeszcze w piątek 21 grudnia od godz. 8:00.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby parafii. Od 17 grudnia kancelaria czynna tylko w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

9. Bardzo dziękuję urzędnikom samorządowym za pomoc w szybkim załatwianiu bieżących spraw związanych z remontami.

10. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na redukcję długów remontowych. Parafia zapłaciła za piaskowanie cokołu kościoła św. Bartłomieja. Musimy również oddać do Kurii do końca roku część czynszu za ziemię w wysokości 3030 zł i 15 gr. Przed świątynią zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

11. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły, również za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92 – 88 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krótkiej.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt. Są jeszcze diecezjalne kalendarze katolickie w cenie 3 zł.

ks. Piotr Kufliński