Już tak blisko wigilijny wieczór. To czas bardzo szczególny w ciągu całego roku. Jedni, zwłaszcza dzieci, rwą się, by jak najszybciej usiąść do stołu z najbliższymi, rozpakować prezenty, nacieszyć się kolędami i choinką. Inni boją się tego wieczoru, bo trudno będzie przełamać się opłatkiem i spojrzeć sobie w oczy, bo odszedł ktoś kochany, pozostawiając po sobie puste miejsce, bo rodzina rozproszyła się po świecie … Gdziekolwiek i z kimkolwiek przyszłoby nam dziś zasiąść do wigilijnego stołu, przyłączmy się do pieśni Zachariasza, który napełniony Duchem Świętym wołał: “Niech będzie błogosławiony Pan, Bóg Izraela, bo swój lud nawiedził i wyzwolił”(Łk 1, 68). Pan jest blisko.

Panie Jezu, czekam na Ciebie, przyjdź i zasiądź ze mną do wigilijnego stołu. Pragnę, byś narodził się dziś w moim sercu.