Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W przyszłą niedzielę już według stałego porządku. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) wszystkie Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w sobotę). We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin.
 2. W tym tygodniu wspominamy:w czwartek – Św. Macieja, Apostoła – święto

  w sobotę – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika – Patrona Polski – święto

 3. W najbliższy piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 1700 – w kościele św. Teresy.
 4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Wszystkich chorych zapraszam na Dzień Chorego w najbliższą niedzielę 17 maja na Mszę św. o godz. 15:00 połączoną z obrzędem namaszczenia olejami świętymi (w kościele św. Bartłomieja) oraz na spotkanie przy kawie na salce parafialnej przygotowanej przez Caritas Parafialną.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 (mogę się spóźnić ze względu na spotkanie z ks. biskupem w sprawie wizytacji) i w czwartek po wieczornej Mszy św. Jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych w czerwcu i lipcu. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują II ratę podatku rolnego – termin płatności upływa 15 maja. Jeden z rolników zalega jeszcze z I ratą dzierżawy.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 20/5 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 22/1 – 6.
 8. Zbierana dziś taca w kościele jest przeznaczona na nasze remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W przyszłym tygodniu taca jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży. A przed kościołem z polecenia ks. Arcybiskupa zbierać będziemy ofiary dla Nepalu, który ucierpiał po ostatnim trzęsieniu ziemi.
 9. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji w kościele św. Teresy i naprawę ławek; za wykonane prace przy montażu ujęcia wody na cmentarzu (w przyszłym tygodniu będzie może już czynny) oraz za wywiezienie gruzu.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński