PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu Msze św. w poniedziałek o godz. 8:00 a od wtorku o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla diecezjalnego Radia Emaus.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – Św. Tomasza z Akwinu
w środę – Św. Jana Bosko, Kapłana
w sobotę – Ofiarowanie Pańskie – Święto

3. W sobotę 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9:00 w kościele św. Teresy ze święta, podczas której poświęcenie świec a o godz. 18:00 Msza św. z niedzieli w kościele św. Bartłomieja. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.

4. Sobota to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszy św. o godz. 9:00 zbieramy ofiary do puszek dla naszych klasztorów klauzurowych w Archidiecezji Poznańskiej.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00 a spowiedź św. w I piątek od godz. 17:00. Chętnie przyjmę do stałych odwiedzin nowych chorych. Szafarze komunii św. (w co drugą niedzielę) również. W tej chwili nie mamy nikogo.

6. Plan kolędy:

poniedziałek           28.I. od godz. 14:00                               ul. Główna nr 32a – 2

Kto z różnych powodów nie mógł być obecny podczas kolędy według podanych terminów a chciałby otrzymać Boże błogosławieństwo dla swojego domu proszę o indywidualny kontakt po zakończeniu ogólnej kolędy.

7. Kancelaria parafialna czynna od czwartku według stałego porządku. Proszę podać treść intencji na najbliższy tydzień. Są jeszcze wolne terminy w lutym.

8. Bardzo dziękuję „Żeńcom Wielkopolskim” za piękny koncert kolęd i pastorałek, który przedstawili w ostatnią niedzielę w naszej parafii. A moim Parafianom dziękuję w imieniu Zespołu i swoim za hojność, którą okazali po zakończeniu koncertu.

9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu w piątek (ze względu na przypadające w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego) kościoła św. Teresy parafian z ul. Łąkowej i Poprzecznej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Miodowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem) i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński