PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Jest to dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek NMP Matki Kościoła – święto
  we wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana
  w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
  w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Archidiecezji
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00
 5. Procesja Bożego Ciała – w czwartek 4 czerwca – wyruszy z kościoła św. Bartłomieja o godz. 10:00 ul. Główną, dalej Szkolną i Osady na ul. Nową gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
  I – na ul. Głównej nr 24 p. Podrzyccy
  II – na ul. Szkolnej nr 8a p. Kasprzakowie
  III – na ul. Osady nr 2 p. Wieczorkowscy
  IV – na ul. Nowej nr 7 p. HanyżProszę, aby sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Serdecznie proszę strażaków, chór, wspólnoty różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów o zaangażowanie w liturgię Bożego Ciała i całej oktawy. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji.
 6. Serdecznie zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w najbliższy piątek 29 maja o godz. 19:00 na probostwo.
 7. Pogrzeb śp. Mieczysława Mikołajczaka we wtorek 26 maja o godz. 11:00. Różaniec za zmarłego w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30 i o godz. 10:30, w poniedziałek przed wieczorną Mszą św. a we wtorek przed Mszą św. pogrzebową.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 9. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Parafialnym Dniu Chorego. Za wspólną modlitwę w kościele podczas Mszy św. a Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania przy kawie na salce. Dziękuję za wykonane prace porządkowe przy probostwie oraz rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 26/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 24/7 – 12.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. W przyszłym tygodniu Przewodnik Katolicki będzie z tomikiem refleksji ks. Jana Twardowskiego.

ks. Piotr Kufliński