PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 16:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych, o 1715 droga krzyżowa a potem Msza wieczorna z koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej chór parafialny a w następny piątek Caritas. W przyszłą niedzielę zbieramy po Mszach św. ofiary dla misjonarzy Ad Gentes.

2. Dziś rozpoczynają się konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa we Farze w Śmiglu o godz. 15:30, potem jest Msza św. i druga nauka.

3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia musi opłacić od 100% mieszkańców. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. „Bóg zapłać” tym, którzy już ją złożyli (7 rodzin). Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.

4. Za dwa tygodnie 23 marca (w sobotę wieczorem) zaczynamy nasze Rekolekcje Parafialne a w poniedziałek rekolekcje szkolne. Już dziś zarezerwujmy sobie czas dla Boga i siebie.

5. Wzorem lat ubiegłych chciałbym, abyśmy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek przeszli z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję od dziś w zakrystiach i kancelarii.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 i w czwartek po Mszy św. Są wolne terminy intencji mszalnych do Świąt Wielkanocnych. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne dokonywane w kancelarii parafialnej. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują swoje zobowiązania. Przyjmowane są też ofiary za ławki.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowe parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński