PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 16:00 (św. Teresa) i 18:00 (św. Bartłomiej). We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa a potem Msza wieczorna z koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej Wspólnotę Różańcową a w następny piątek Radnych Parafialnych. Dziś zbierane ofiary są darem dla OO Franciszkanów i ich dzieła ewangelizacyjne.

2. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości Życia. Jako dar nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej w naszej parafii, które będzie w przyszłym roku chcemy podjąć Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą w tym dziele uczestniczyć zapraszamy na Msze św. o godz. 16:00 i 18:00 gdzie tego aktu dokonamy. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na Fundusz Obrony Życia.

3. W środę od godz. 1100 O. Arnold odwiedzi naszych chorych.

4. Za tydzień gościmy podczas Gorzkich Żali chór „Rotondo” pod dyr. p. Natalii Sobkowiak z parafii Św. O. Pio, który zaprezentuje „Muzyczny obraz Męki Pańskiej”.

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” tym, którzy już ją złożyli, czyli 109 rodzinom. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 283 zł i 71 gr.

6. Jak w ubiegłych latach chcemy przejść Drogę Krzyżową we Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. Siedem stacji czeka jeszcze na prowadzących.

7. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna a w czwartek po Mszy św. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Kilku rolników zalega jeszcze z płatnościami za rolę. Przyjmowane są też ofiary za ławki – od 1 kwietnia zwolnione miej-sca mogą rezerwować przez tydzień inni chętni. Potem zostaną uaktualnione naklejki.

8. Z cmentarza zostały wywiezione wszystkie śmieci. Bardzo proszę dbać o porządek i wyrzucać śmieci tylko w miejscu do tego przeznaczonym. Bardzo dziękuję tym, którzy zabierają je ze sobą do przydomowych śmietników.

9. Dziękuję za uprzątnięcie z liści terenu wokół probostwa.

10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński