PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa a potem Msza wieczorna z nabożeństwem I piątkowym i koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej Radnych Parafialnych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie objazdu chorych – dopiero przed Świętami Wielkanocnymi. Spowiedź św. z tego powodu, że jesteśmy po rekolekcjach tylko pół godziny przed Drogą Krzyżową.

3. Dziś gościmy podczas Gorzkich Żali chór „Rotondo” pod dyr. p. Natalii Sobkowiak z parafii Św. O. Pio, który zaprezentuje „Muzyczny obraz Męki Pańskiej”.

4. Spowiedź wielkopostna dla wszystkich parafian z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii we wtorek 9 kwietnia wg stałego porządku.

5. Porozumienie Ziemia Kościańska organizuje Rowerową Drogę Krzyżową w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Początek o godz. 14:00 przed kaplicą przy pałacu w Kopaszewie.

6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji rekolekcji parafialnych i szkolnych: O. Rekolekcjoniście, katechetkom i nauczycielom za obecność i opiekę nad dziećmi i młodzieżą; służbie liturgicznej: panu Mieczysławowi i ministrantom; za posługę przy stole na probostwie. Serdecznie dziękuję tym, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Niech wszystkim Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

7. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” tym, którzy już ją złożyli, czyli 143 rodzinom co stanowi tylko 26 % mieszkańców parafii. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskie-go. Dotąd zebraliśmy 455 zł i 33 gr.

8. W Wielki Piątek udajemy się drogą krzyżową z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Dwie stacje czekają jeszcze na prowadzących. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. Od przyszłej niedzieli będzie można odbierać rozważania do poszczególnych stacji (w zakrystii lub na probostwie).

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:00 do 17:00 a w czwartek po Mszy św. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Rozumiem, że miejsca w ławkach, które nie zostały opłacone (3 u św. Bartłomieja i 11 u św. Teresy) zostały zwolnione dla innych chętnych, ponieważ skończył się czas prolongaty. Do najbliższego czwartku mogą je rezerwować przez tydzień inni chętni. Po tym terminie naklejki zostaną wymienione na nowe.

10. Uporządkowany został teren po wywiezieniu śmieci, za co bardzo dziękuję i proszę o utrzymanie porządku. Bardzo dziękuję tym, którzy zabierają je ze sobą śmieci do domowych śmietników.

11. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18 a kościoła św. Teresy parafian z Parska.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński