PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, również wyjątkowo w środę w o 18:00. We wtorek Msza św. u św. Teresy i nowenna do MBNP (dzień spowiedzi parafialnej); w piątek o 17:15 droga krzyżowa a potem Msza św. wieczorna z koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę różaniec bez adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

2. Rozpoczynamy spowiedzi wielkopostne w dekanacie. I tak: w poniedziałek we Wilkowie Polskim; we wtorek w Buczu i Starym Bojanowie; w środę w Górce Duchownej i Starym Białczu; w czwartek w Czaczu i Radomicku; w sobotę we Farze w Śmiglu. Od środy nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszami św.

3. W przyszłą niedzielę – Palmową – święcenie palm podczas każdej Mszy św. a uroczyste z procesją do Kościoła przed Mszą św. o godz. 11:00. Zbieramy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem o godz. 10:50. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne z ofiarami, które złożą podczas procesji z darami.

4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” tym, którzy już ją złożyli, czyli 195 rodzinom co stanowi 36% mieszkańców parafii. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 664 zł i 17 gr.

5. Porozumienie Ziemia Kościańska organizuje Rowerową Drogę Krzyżową w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Początek o godz. 14:00 przed kaplicą przy pałacu w Kopaszewie.

6. W Wielki Piątek idziemy drogą krzyżową z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Rozważania do poszczególnych stacji można odbierać w zakrystii lub na probostwie.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. W przyszłym tygodniu będzie nieczynna. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Skończył się czas prolongaty starych miejsc w ławkach. W najbliższym tygodniu naklejki zostaną uaktualnione.

8. Składka w przyszłą niedzielę jest na kontynuowanie prac remontowych. Czekamy na pozytywną decyzję Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, aby przystąpić do kolejnych prac.

9. Rodziny powstańców wielkopolskich, którzy spoczywają na naszym cmentarzu są proszone o zgłoszenie się do Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel pok. 21 do p. Anity Kasperskiej. Sprawa dotyczy tabliczek nagrobnych.

10. „Bóg zapłać” państwu Skorupińskim za udostępnienie przy swoim domu miejsca do za-parkowania samochodów chóru „Rotondo” z Poznania.

11. Serdeczne podziękowanie za wszystkie wykonane naprawy: za uruchomienie wody na cmentarzu i w zakrystiach, za regulację drzwi w zakrystii; za wyczyszczenie ornatu.

12. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Olszewa a kościoła św. Teresy parafian z ul. Ogrodowej.

13. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński