PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia wszystkie Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. W uroczystość Bożego Ciała Msza św. o godz. 8:00 w kościele św. Bartłomieja po niej nabożeństwo czerwcowe.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  w poniedziałek – Św. Justyna, Męczennika

  w środę – Św. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy

  w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość

  w piątek – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Polsce ósme Święto Dziękczynienia pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Po Mszach św. będziemy zbierać przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 4. Procesja Bożego Ciała – w czwartek 4 czerwca – wyruszy z kościoła św. Bartłomieja o godz. 10:00 ul. Główną, dalej Szkolną i Osady na ul. Nową gdzie zakończy się Mszą św.

  Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:

  I – na ul. Głównej nr 24 p. Podrzyccy

  II – na ul. Szkolnej nr 8a p. Kasprzakowie

  III – na ul. Osady nr 2 p. Wieczorkowscy

  IV – na ul. Nowej nr 7 p. Hanyż

  Proszę, aby sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Serdecznie zapraszam: strażaków, chór, wspólnoty różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów o zaangażowanie w liturgię Bożego Ciała i całej oktawy. Procesje będą odbywać się codziennie po wieczornej Mszy św. a w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji. Wszystkich zapraszam do licznego udziału w tym najpiękniejszym w roku tygodniu poświęconemu Najświętszej Eucharystii. Jest to publiczny wyraz naszej wiary.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Spotkania ze wspólnotą różańca w tym miesiącu nie będzie.
 6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 19 czerwca.
 7. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane prace dla parafii: za wyczyszczenie ornatów, prace porządkowe, a zwłaszcza za ułożenie kostki przy kościele św. Bartłomieja.
 8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół św. Teresy w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 28/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 26/7 – 12.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki z tomikiem refleksji ks. Jana Twardowskiego w cenie 5 zł. i nowy Mały Przewodnik.

  ks. Piotr Kufliński