PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, również w środę. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dziś obchodzimy w Polsce ósme Święto Dziękczynienia pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej
  w środę – Bł. Bogumiła, Biskupa, patrona Archidiecezji
  w czwartek – Św. Barnaby, Apostoła
  w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
  w sobotę Serca NMP
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
  I przy kościele – Wspólnotę Różańca
  II przy kościele – Parafialny Zespół Caritas
  III przy drodze – Chór parafialny
  IV na podwórzu probostwa – Ministrantów
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o zbudowanie przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
 6. W przyszłym tygodniu składka zbierana w świątyni jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. Przed kościołem zaś zbieramy ofiary dla KUL-u, WT i szkół katolickich.
 7. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, za dekoracje domów i przygotowanie Mszy św. Za piękne dywany kwiatów. Wytrwajmy w naszym dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 8. Dziękuję za wszystkie wykonane prace dla parafii, a szczególnie za konserwację ujęcia wody na cmentarzu oraz za sprawdzenie gaśnic w kościołach i na salce.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Proszę zarezerwowane intencje w lipcu podać do końca czerwca. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 20 lipca. W wolne terminy zostaną wpisane intencje pogrzebowe.
 10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły św. w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 28/13 – 18 i 30 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 28/7 – 12.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki (od dzisiejszego numeru w cenie 5 zł.) i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński