PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dziś obchodzimy IV Krajowy Kongres Misyjny. Modlimy się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne. Ofiary na ten cel zbierać będziemy w przyszłą niedzielę 21 czerwca do puszek po Mszach św., ponieważ dziś zbieramy przed kościołem ofiary dla KUL-u, WT i Szkół Katolickich.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Bł. Jolanty, Zakonnicy
  w środę – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00
 5. Dziś zbierana składka w świątyni jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 6. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy. Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa i asysty. Za wykonane dekoracje wyjątkowo pięknych w tym roku ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagali przy budowie ołtarzy, za dekoracje. Całej służbie liturgicznej szczególnie tym, którzy wytrwali cały tydzień a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę bożą i dzieciom I komunijnym również chłopcom, którzy brali udział w procesjach. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 7. Dziękuję za wszystkie wykonane prace dla parafii, a szczególnie za wykoszenie trawy wokół probostwa.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Proszę zarezerwowane intencje w lipcu podać do końca czerwca. Kancelaria parafialna będzie nieczynna od 29 czerwca do 20 lipca. W wolne terminy zostaną wpisane intencje pogrzebowe.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły św. w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 47, 45, 45a, 40 i 34.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński