1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Caritas. Jest to również Dzień modlitw za kierowców. Nabożeństwa majowe rozpoczynamy od środy codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę i najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 8:00.

w poniedziałek – Św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła – patronki Europy – święto
we wtorek – Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski – uroczystość
w czwartek – Św. Atanazego – Biskupa i Doktora Kościoła
w piątek – NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski
w sobotę – Św. Floriana, Męczennika

3. W piątek, czyli Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę. O godz. 11:00 nasze modlitwy ofiarujemy za Ojczyznę. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji uroczystości MB Królowej Polski. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. a objazd chorych będzie wyjątkowego w sobotę od godz. 8:00.

5. Już dziś zapraszam seniorów i nie tylko na Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 19 maja. O godz. 15:00 Msza św. z obrzędem namaszczenia a po niej spotkanie na salce przy stole.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązały się 332 rodziny, czyli 61 % parafian.

7. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 20 – 16.

8. Polecam Przewodnik Katolicki nowy Mały przewodnik.