PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną – zachęcam do odczytania w rodzinie dowolnego fragmentu Pisma św.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – Św. Apostołów – Filipa i Jakuba – święto
w środę – Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji – uroczystość

3. Przyszła niedziela, która jest Niedzielą Dobrego Pasterza jest Światową Niedzielą modlitw o powołania. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszego seminarium duchownego w Poznaniu. W świątyni zaś zbierane ofiary będą przeznaczone na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
            kl. VII             w środę o godz. 16:00
            kl. VIII           w środę o godz. 16:45
            Przynosimy ze sobą zeszyty.

5. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19:00 na probostwo. Proszę wszystkich o obecność.

6. W niedzielę za dwa tygodnie zapraszam seniorów i nie tylko na Parafialny Dzień Chorego. O godz. 15:00 Msza św. z obrzędem namaszczenia a po niej spotkanie na salce przy stole.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną nadal daninę diecezjalną i ofiary na remonty.

8. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji wielkanocnej w kościele oraz udekorowanie kościołów a zwłaszcza św. Teresy na obchody Uroczystości Maryi Królowej Polski. Za ofiarowanie kwiaty a szczególnie za wykonany stojak do flag przy ołtarzu Matki Bożej. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 14 – 2.

9. Polecam Przewodnik Katolicki nowy Mały przewodnik.

ks. Piotr Kufliński