PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest Światową Niedzielą modlitw o powołania. Przed kościołem po Mszach zbieramy ofiary dla naszego seminarium duchownego w Poznaniu. W świątyni zaś zbierane ofiary są przeznaczone na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek – Św. Macieja, apostoła
w czwartek – Św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika – głównego pa-trona Polski – święto

3. Chętnych do spotkania się na Kręgu Biblijnym zapraszam w najbliższy poniedziałek 13 maja na probostwo o godz. 19:00.

4. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8:00 będziemy się modlić za żołnierzy z naszego rejonu, którzy 75 lat temu walczyli pod Monte Cassino o wolność naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszam.
Popołudniu zapraszam wszystkich chorych na Parafialny Dzień Chorego. O godz. 15:00 Msza św. w kościele św. Bartłomieja z obrzędem namaszczenia a po niej spotkanie przy kawie lub herbacie na salce.

5. Rodziców młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania proszę o zainteresowanie czy uczestniczą w spotkaniach i czy przystępują do sakramentów świętych (spowiedź i Msza św.). Najlepszy jest oczywiście własny przykład rodziców.

6. Z radością informuję, że Urząd Marszałkowski w Poznaniu przyznał naszej parafii 20 tyś. zł. dotacji na kontynuację remontu kościoła św. Bartłomieja. Pozostałą część musimy uzbierać. Dzięki osobistemu zaangażowaniu – za które serdecznie dziękuję – pani Burmistrz Małgorzacie Adamczak, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Śmigla panu Wiesławowi Kasperskiemu i urzędnikom samorządowym, którzy mi w tym dziele pomagają, wykonawcy wkroczą do pracy w najbliższym możliwym terminie.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30
(w przyszły poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 – do odwołania) i w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne pojedyncze terminy intencji mszalnych w czerwcu. „Bóg zapłać” za składaną nadal daninę diecezjalną i ofiary na remonty w kancelarii i na konto parafialne.

8. Ks. proboszcz z Czacza organizuje pielgrzymkę do Włoch we wrześniu. Szczegóły na plakacie w kościele św. Teresy.

9. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 9 – 1 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej nr 1 – 11.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński