PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. od soboty czerwcowe przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2. Od wczoraj nasza Archidiecezja ma nowego biskupa pomocniczego. Został nim ks. Szymon Stułkowski Rektor Seminarium Duchownego w Poznaniu. Otoczmy nowego pasterza naszą modlitwą.

3. W każdą I sobotę miesiąca (od czerwca) adoracja będzie się rozpoczynać o 17:00 i będzie miała charakter nabożeństwa maryjnego. Przyjęta w czasie Mszy św. komunia, jako wynagradzająca dla tych, którzy w tym nabożeństwie będą uczestniczyć będzie spełnieniem 2 warunku.
Warunki pięciu I sobót miesiąca
          1. Spowiedź św. (I sobota lub wcześniej)
          2. Komunia św. (w czasie Mszy św. I soboty)
          3. Różaniec – jedna część
          4. Rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi (15 min)
          5. Rozważanie maryjne (homilia podczas Mszy św.)
Jest to nasz dar dla Matki Bożej, która w przyszłym roku nawiedzi naszą parafię.

4. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy, Patronki Archidiecezji
          w piątek – Nawiedzenie NMP – święto
          w sobotę – Św. Justyna, Męczennika

5. W przyszłą sobotę święcenia kapłańskie w katedrze poznańskiej.

6. Najbliższa niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego i Dniem Dziękczynienia. Przed świątynią będziemy po Mszach św. zbierać ofiary dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną i ofiary na remonty. Rozpocznie się on po 10 czerwca ze względu na procedury prawne. Bardzo dziękuję za przygotowanie potrzebnych dokumentów do udzielenia nam przyznanej już dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

8. Bardzo dziękuję za przygotowanie ostatnich uroczystości w parafii:
          75 rocznicy Bitwy pod Monte Cassino – organizatorowi p. Adamowi Dorynkowi i wszystkim gościom za udział, a zwłaszcza Władzom Samorządowym i Bractwu Kurkowemu wraz z pocztem sztandarowym;
          Parafialnego Dnia Chorych – wszystkim tak licznie zebranym uczestnikom, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie pysznych wypieków i organizację spotkania na salce parafialnej.

9. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.

10. Polecam Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem) i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński