PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś sakrę biskupią o godz. 15:00 w katedrze poznańskiej przyjmuje ks. dr. Szymon Stułkowski Rektor ASD. Uczestniczymy modlitwą w tej radości.

2. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przed świątynią po Mszach św. zbieramy ofiary dla szkół katolickich, WT i KUL-u. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W tym miesiącu nie będzie Mszy św. zbiorowej za zmarłych. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w soboty przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

3. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto
we wtorek – Św. Barnaby, Apostoła
w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
w piątek – Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Trójcy Świętej.

5. Msza św. w intencji młodzieży klas III Gimnazjum i kl. VIII, na którą zaproszeni są też rodzice i wychowawcy będzie we wtorek 11 czerwca o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja.

6. Ofiary dziś zbierane w świątyni są przeznaczone na nasze remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za te składane w kancelarii. Otrzymałem pisemne potwierdzenie o przyznanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Niestety nie możemy jeszcze rozpocząć prac w tym tygodniu, ponieważ są potrzebne z Poznania dokumenty na podstawie których mogę zawrzeć umowę z wykonawcą inaczej dotacja może przepaść. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji z kościoła św. Bartłomieja ulicami: Główną, Szkolną, Miodową na ul. Poprzeczną gdzie zakończy się Mszą św. Dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się, aby pomóc mi w organizacji tego pięknego święta i całej oktawy. Zapraszam wszystkich, którzy mogą służyć swoją pomocą do współpracy.
Mamy z dziećmi, które będą chciały sypać kwiatki zapraszamy na zbiórkę przy kościele św. Bartłomieja w przyszły poniedziałek 17 VI o godz. 17:00. W tym dniu będzie można również odbierać ołtarze do budowy ale po wieczornej Mszy św.

8. Kancelaria parafialna w czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za ofiary na remonty, wymianę zamka w zakrystii kościoła św. Teresy i inne prace.

9. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły i ulicę przed probostwem. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 24 – 26 i ul. Małej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński