PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 a w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00. Dziś po Mszach św. odśpiewujemy „Suplikacje”. Pieśń błagalna stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela
        we wtorek NMP Świętogórskiej z Gostynia
        w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
        w sobotę – Św. Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
        I – przy zakrystii – Wspólnotę Różańca
        II – w bocznym wejściu kościoła – Parafialny Zespół Caritas
        III – przy drodze – Chór parafialny
        IV – na podwórzu probostwa – Ministrantów

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o budowę przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Teresy a po niej nabożeństwo czerwcowe. Składka na tej Mszy św. przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej. Wieczorna Msza św. w kościele św. Bartłomieja jest z niedzieli.

6. Pątnicy Kościańsko-śmigielskiej XVII grupy pielgrzymkowej rozpoczynają drogę 5 lipca w Kościanie i 6 lipca w Śmiglu zapraszając wszystkich chętnych do udziału. Szczegóły na plakatach. Tych, którzy nie mogą iść osobiście proszą o towarzyszenie im swoją modlitwą w domach.

7. Zmarł śp. Mieczysław Sobol wieloletni Radny Parafialny i współpracownik kilku proboszczów naszej parafii. Pogrzeb w poniedziałek 24 czerwca o godz. 10:00.

8. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane piękne dekoracje ołtarzy i sąsiadom za pomoc tym, którzy podjęli się ich budowy. Za dekorację domów terenu wokół probostwa i przygotowanie Mszy św. Strażakom za schłodzenie trasy procesji, troskę o nasze bezpieczeństwo i wystawienie pocztu sztandarowego. Za zadaszenie nie tylko nad ołtarzem, ale też nad uczestnikami Mszy polowej, za wypożyczenie krzeseł i ich przywiezienie. Za użyczenie łąki i gospodarzom czwartego ołtarza. Całej służbie liturgicznej z chórem, szafarzami i ministrantami. Wytrwajmy w dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.

9. Kancelaria parafialna w czynna tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. „Bóg zapłać” za ofiary na remonty i usunięcie awarii wody na cmentarzu.

10. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Dworcowej a kościoła św. Teresy z ul. Mostowej nr 10 – 16.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński