PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 11:00. Od przyszłego tygodnia wakacyjny porządek tzn. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I soboty od godz. 17:00. W przyszłą niedzielę modlimy się o dobre żniwa.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Św. Tomasza, Apostoła – święto
          w sobotę – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00. Nabożeństwo po Mszy św. i okazja do spowiedzi od 17:00.

4. W przyszły wtorek 9 lipca przypada dzień naszej parafialnej wieczystej adoracji.

5. Święcenie pojazdów w sobotę 20 lipca i niedzielę 21 lipca po Mszach św. przed kościołem. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.

6. Pątnicy Kościańsko-śmigielskiej XVII grupy pielgrzymkowej rozpoczynają drogę 5 lipca w Kościanie i 6 lipca w Śmiglu zapraszając wszystkich chętnych do udziału. Szczegóły na plakatach. Tych, którzy nie mogą iść osobiście proszą o towarzyszenie im swoją modlitwą w domach.

7. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy. Za wykonane piękne dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi, którzy pomagali przy budowie ołtarzy, za dekorację otoczenia kościoła św. Bartłomieja i domów oraz za uprzątniecie terenu wokół probostwa. Państwu Kicińskim za udostępnienie swojego domu i miłą gościnę. Panu Sołtysowi za wypożyczenie zadaszenia nad ołtarzem i krzeseł. Za transport i załadunek tychże. Panu Zbyszkowi za ustawienie zadaszenia nad uczestnikami uroczystości. Państwu Łukaszewskim za użyczenie łąki. Za logistyczne przygotowanie uroczystości i całej oktawy. Całej służbie liturgicznej: p. Mirkowi, chórowi z p. Tomkiem za oprawę muzyczną, szafarzom, pocztom sztandarowym i panom noszącym baldachim. Pani Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie tym, którzy wytrwali całą oktawę a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę Bożą. Za budowę ołtarzy na zakończenie oktawy i Uroczystość Serca Jezusowego. Strażakom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem podczas przejść przez ulice, za schłodzenie trasy procesji i wystawienie pocztu sztandarowego. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci na większą chwałę Bożą.

8. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

9. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 1 – 11 a kościoła św. Teresy z ul. Polnej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński