PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I soboty od godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Marty
        w środę – Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana
        w czwartek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 17:00. Objazd chorych od godz. 8:00.

4. W dniach od 1 do 5 sierpnia w Osiecznej odbywa się odpust ku czci NMP Królowej Aniołów z Porcjunkuli, na który zaprasza Gwardian Br. Szymon Barasz.

5. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej, na który zaprasza nowy proboszcz i kustosz ks. Przemysław Wilk został również wywieszony w gablotach ogłoszeń. Będzie również zamieszczony w Internecie.

6. Dziękuję za prace remontowe wykonane w tym tygodniu przy kościele św. Bartłomieja. Z przyjemnością informuję, że wykonawca podjął się również odnowienia kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa na naszym cmentarzu – oczywiście z wyjątkiem samej figury. W najbliższym tygodniu kończymy prace przy elewacji północnej kościoła i rozpocznie się budowa opaski odwadniającej. Będzie to inwestycja mniej widoczna ale bardziej kosztowna i konieczna aby nie zmarnować dotychczasowego efektu odnowionej wieży i ścian kościoła. W tym tygodniu zapłaciłem za naprawę bramy na probostwo oraz I ratę za remont świątyni. Tym bardziej dziękuję tym, którzy składają ofiary na remonty.

7. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

8. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Lipowej i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 73 – 81.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński