Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w środę – Św. Maksymiliana Marii Kolbe, Kapłana i Męczennika
        w czwartek – Wniebowzięcie NMP – uroczystość
        w sobotę – Św. Jacka, Kapłana

3. Dziś odpust Św. Wawrzyńca w parafii w Wonieściu. Suma o godz. 11:30.

4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas Diecezjalnej. W tym dniu przypada też odpust we Farze w Śmiglu.

5. Odpust parafialny Św. Bartłomieja jak zwykle w sobotę 24 sierpnia o godz. 11:00. Sumę odprawi i słowo Boże wygłosi nowy proboszcz z Radomicka ks. Tomasz Nowak. Już dziś zapraszam do jego organizacji i liczny udział bo to nasz główny patron a w tym roku przypada 630 rocznica parafii w Starym Bojanowie.

6. V piesza Kopaszewska Droga Krzyżowa będzie 8 września. Szczegóły na plakacie.

7. Dziękuję za wykonanie nowego przyłącza eklektycznego na probostwie i za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy kościele św. Bartłomieja. Zakończył się pierwszy etap – czyli odnowienie elewacji północnej ściany. Rozpoczynamy wykopy pod opaskę drenażową. Drzwi do kościoła zostaną odnowione tylko te, które prowadzą przez wieżę i powrócą na swoje miejsce prawdopodobnie w środę. Boczne są tak zgnite, że nie da się ich uratować. Trzeba wymienić na nowe dlatego na razie zostają te co są. W związku toczącymi się pracami są większe utrudnienia w dostępie do świątyni oraz w przyszłości będą w poruszaniu się po cmentarzu. Liczę na wyrozumiałość i proszę o ostrożność. Dziękuję tym, którzy składają ofiary w kancelarii na kontynuowanie remontów „Bóg zapłać”! Dziękuję również za naprawy na probostwie.

8. Dziś zbierana składka przeznaczona jest tradycyjnie na prowadzenie naszych prac remontowych. Taca na KUL WT i szkoły katolickie w przyszłym tygodniu.

9. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

10. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 114a – 106b i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 104 – 94.

11. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński