PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        we wtorek – Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
        w środę – Św. Piusa X, Papieża
        w czwartek – NMP Królowej
        w sobotę – Św. Bartłomieja, Apostoła

3. W najbliższą sobotę 24 sierpnia przeżywamy odpust św. Bartłomieja. Uroczystą sumę w intencji Parafian o godz. 11:00 w kościele naszego patrona odprawi ks. Prob. Tomasz Nowak z Radomicka. Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie i godny przebieg odpustu.

4. Podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne zbiory będzie się w niedzielę 8 września podczas Mszy św. o godz. 9:30.

5. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej jest zamieszczony w gablotach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

6. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczynają się we Farze w Śmiglu w niedzielę 1 września o godz. 15:30. Po pierwszej konferencji jest Msza św. i zaraz druga konferencja. Całość cyklu trawa do niedzieli 22 września i składa się z 8 nauk.

7. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy kościele św. Bartłomieja. Rozpoczynamy II etap – czyli budowę opaski drenażowej. Dziękuję za odnowienie drzwi pod wieżą. Remont przeszedł pozytywnie kontrolę inspektora nadzoru budowlanego, który również przychylnie zaopiniował sposób budowy opaski drenażowej. W związku toczącymi się pracami będą utrudnienia przy świątyni oraz na cmentarzu. Proszę o wyrozumiałość i ostrożność. Musimy się spieszyć ze względu na pogodę i terminy, których trzeba dotrzymać. Równolegle będzie również ocieplane probostwo. Dziękuję tym, którzy składają ofiary na konto parafialne i w kancelarii na prowadzenie remontów: „Bóg zapłać”! Zapłaciłem II ratę za remont kościoła oraz za odnowienie drzwi. Bardzo dziękuję wszystkim (również spoza parafii), którzy angażują się w załatwianie spraw związanych z pracami remontowymi.

8. Dziś zbierana składka przeznaczona jest na KUL WT i szkoły katolickie.

9. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

10. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, a szczególnie tym, którzy przygotowali dekorację na święto Matki Bożej jak również za wykonane stojaki do flag. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 92 – 88 i kościoła św. Bartłomieja z ul. Krótkiej.

11. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński