PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W pierwszą niedzielę września o godz. 8:00 i 9:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00 ze względu na sumę odpustową w Górce Duchownej. W tygodniu bez zmian. W piątek Msza św. w Górce Duchownej. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – NMP Częstochowskiej – uroczystość
        we wtorek – Św. Moniki
        w środę – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
        w czwartek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela

3. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia, a dla nas Polaków – 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. W naszej parafii będziemy polecać poległych w czasie Mszy św. o godz. 8:00. Plan obchodów – w naszym dekanacie – 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

4. Nieszporami o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości odpustowe w Górce Duchownej. Program jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Górki Duchownej. Piesi pielgrzymi wyruszą tradycyjnie w piątek 30 sierpnia po modlitwie z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy św. W tym dniu nie ma u nas Mszy św. w parafii.

5. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczynają się we Farze w Śmiglu w przyszłą niedzielę 1 września o godz. 15:30. Po pierwszej konferencji jest Msza św. i zaraz druga konferencja. Całość cyklu trawa do niedzieli 22 września i składa się z 8 nauk.

6. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy ocieplaniu probostwa. Od poniedziałku rozpoczynają się wykopy wokół kościoła św. Bartłomieja co będzie wiązać się dużymi z utrudnieniami. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności bo nie chcemy zamykać świątyni. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne i w kancelarii na prowadzenie remontów: „Bóg zapłać”! Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że zbliża się termin opłaty III raty podatku rolnego – do 15 września a do 30 września dzierżawy. Pierwszemu z rolników dziękuję za już uregulowaną należność.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św.

8. Dziękuję za wykoszenie trawy wokół probostwa i uprzątniecie terenu wokół probostwa oraz za wykonane dekoracje na odpust wokół świątyni i wewnątrz – grupie parafian na których zawsze mogę liczyć przy takich uroczystościach. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Teresy. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 86 – 78a i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 74a – 66.

9. Dziękuję p. Magdzie za zrobioną dokumentację fotograficzną naszych zabytkowych ornatów i kap. Niebawem będzie ją można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński