PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu bez zmian. Podczas Mszy św. o godz. 9:30 dziękujemy za tegoroczne plony i święcimy ziarno pod nowy zasiew. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych 20 września w piątek o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w piątek – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
w sobotę – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto

3. Przyszła niedziela Jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu i rozpoczyna Tydzień Wychowania. Po Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek dla szkół katolickich, KUL-u i WT.

4. Za tydzień w niedzielę uroczystość odpustową przeżywa parafia św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o godz. 11:30. Nasz odpust św. Teresy będzie w tym roku w niedzielę 29 września o godz. 11:30.

5. Spotkanie rodziców dzieci, które pójdą w przyszłym roku do I komunii św. w niedzielę za dwa tygodnie 22 września po Mszy św. o godz. 11:00. Proszę o obecność samych rodziców.

6. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace remontowe przy ocieplaniu probostwa i przy kościele św. Bartłomieja. Wykonana została opaska drenarska, zbudowana studnia chłonna i odprowadzenie podziemne wody poza cmentarz. W tym tygodniu będą podłączane rynny dachowe z kościoła i kratki zbierające wodę powierzchniową z otoczenia kościoła i zatrzymamy wodę wpływającą na cmentarz. Po ukończeniu remontu pomniki nie będą już tak podmywane jak dotąd. Proszę nadal o zachowanie szczególnej ostrożności wokół świątyni i na cmentarzu bo jest to jeszcze teren budowy. Zapłaciłem III ratę za remonty przy kościele oraz należność za ponad 130 ton kruszywa użytego do budowy opaski drenarskiej. Dziękuję p. Andrzejowi za pomoc w wypchnięciu ciężkim sprzętem zbędnej ziemi poza teren starego cmentarza jak również za każde wsparcie, które otrzymuję od wielu parafian również tym, których nie mogę wymienić publicznie a wspierają te dzieła. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na kontynuowanie remontów parafialnych „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary również składane w kancelarii. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam o terminie III raty podatku rolnego – upływającego 15 września i dziękuję tym, którzy już to uczynili.

7. Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce szaty liturgiczne można zobaczyć piękne zabytkowe ornaty i kapy jakie posiada nasza parafia. Niebawem ukażą się też zdjęcia z dalszych prac remontowych.

8. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św.

9. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 50 – 34 i kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 32 i 32a.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński