PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś u nas odpust św. Teresy – suma o godz. 11:30, pozostałe Msze św. bez zmian. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu – w tę sobotę od godz. 17:00!

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w poniedziałek – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
          we wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
          w środę – Św. Aniołów Stróżów
          w piątek – Św. Franciszka z Asyżu
          w sobotę – Św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy

3. Październik, który jest miesiącem Królowej Różańca niech pobudzi nas do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym – o co serdecznie apelują wraz ze mną zelatorki poszczególnych róż. Ta modlitwa ma być kolejnym przygotowaniem na przybycie Maryi w kopii jej cudownego wizerunku, który przybywa też do Ciebie. U p. Urszuli Dudziak można zamawiać piękny modlitewnik maryjny.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek objazd chorych od godz. 8:00 a okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.

5. Za 2 tygodnie w sobotę 12 października XVIII Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału we wspólnej modlitwie. Wyruszamy z podwórza probostwa o godz. 9:30. Dla klas VII i VIII, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania jest to ich obowiązkowe spotkanie formacyjne w ramach katechezy październikowej, a dzieci I komunijne będą miały poświęcone różańce. Rodziców proszę o zainteresowanie, ponieważ nie wszyscy byli na pierwszym spotkaniu, które miało miejsce w ubiegłą niedzielę.

6. W przyszłą niedzielę odpust św. Franciszka w parafii w Bronikowie. Suma o godz. 11:30.

7. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace przy kościele św. Bartłomieja i przy probostwie. Z radością informuję, że remont przy kościele dobiegł do szczęśliwego końca. Zdjęcia z zakończenia prac można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Przygotowujemy dokumenty do odbioru konserwatorskiego. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kancelarii, które zmniejszają rosnące zadłużenie. Staram się płacić na bieżąco wykonawcom. Uregulowałem kolejną ratę za prace przy układaniu kostki wokół kościoła oraz częściowo za materiał do ocieplenia probostwa.

8. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek zaraz po zakończonej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii po Mszach św. Trzech rolników zalega jeszcze ze swoimi zobowiązaniami wobec parafii.

9. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9 i kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej nr 2 – 8a i ul. Przemysłowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński