Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 października o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – NMP Różańcowej
        w sobotę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej – święto

3. Październik, który jest miesiącem Królowej Różańca niech pobudzi nas do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym, na które wraz ze mną zapraszają zelatorki poszczególnych róż. Ta modlitwa ma być kolejnym przygotowaniem na przybycie Maryi w kopii jej cudownego wizerunku, który przybywa do każdego z nas. Zamówiony modlitewnik maryjny na w ten czwartek dotrzeć do parafii.

4. Przyszła niedziela będzie Dniem Papieskim pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Zbierane ofiary podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na zapłacenie za wykonane prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również wpłacającym w kancelarii i na konto parafii.

6. Za tydzień w sobotę 12 października XVIII Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału we wspólnej modlitwie. Wyruszamy z podwórza probostwa o godz. 9:30. Dla klas VII i VIII, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania jest to ich obowiązkowe spotkanie formacyjne w ramach katechezy październikowej, a dzieci I komunijne będą miały poświęcone różańce.

7. W przyszłą niedzielę odpust św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim. Suma o godz. 11:30.

8. Dziękuję za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej ku czci Św. Teresy. O Arnoldowi za Mszę św. i kazanie, przybyłym kapłanom i wszystkim zaangażowanym w upiększenie uroczystości: Matkom Różańcowym i całej służbie liturgicznej z p. Mieczysławem i Tomaszem, chórowi, pocztom sztandarowym, szafarzom, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Szczególne podziękowanie za wykonane piękne dekoracje w kościele i jego otoczeniu. Dzięki takiemu zaangażowaniu odpust wypadł tak godnie a nasza patronka niech wszystkim wyprasza Boże błogosławieństwo.

9. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu przy probostwie. Przygotowujemy dokumenty do odbioru konserwatorskiego. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kancelarii i na konto, które zmniejszają ciągle rosnące zadłużenie. Uregulowałem następną ratę za prace przy kościele.

10. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek zaraz po zakończonej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii po Mszach św. Dwóch rolników zalega jeszcze z dzierżawą. Dziękuję za zaoferowane do świątyń choinki na Boże Narodzenie.

11. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Teresy i za złożoną ofiarę. Do św. Bartłomieja nie przyszedł nikt. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Miodowej i kościoła św. Bartłomieja z ul. Łąkowej i Poprzecznej.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński