PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 18 października o godz. 17:00.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Papieskim pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. W tym tygodniu wspominamy:
        we wtorek – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
        w środę – Św. Jadwigi Śląskiej
        w czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
        w piątek – Św. Łukasza – święto

4. Październik, który jest miesiącem Królowej Różańca. Zapraszam do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym. Ta modlitwa to kolejne przygotowanie na przybycie Maryi w kopii cudownego wizerunku, który przybywa do każdego z nas. Zamówiony modlitewnik maryjny można odbierać u p. Urszuli Dudziak. Można jeszcze zamawiać u niej jeśli ktoś się zdecyduje nabyć.

5. Zbierane dziś ofiary podczas Mszy św. przeznaczone są zapłacenie za wykonane prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

6. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i rozpoczyna tydzień misyjny a taca przeznaczona jest na Dzieła Misyjne. W kościołach będzie odbywać się liczenie wiernych.

7. Serdecznie dziękuję za organizację XVIII – Rajdu Różańcowego im. Św. Jana Pawła II, w którym wzięło udział około 130 osób. Ks. Kustoszowi Przemysławowi Wilkowi za serdeczne przyjęcie. Pani katechetce Annie Czapskiej, pani Ilonie oraz dziewczętom za oprawę muzyczną w drodze. Wszystkim funkcyjnym podczas Mszy św. z p. Antonim św. i ministrantami. Wolontariuszom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Wyróżnić chcę klasy: VIII i VII za prawie 100% obecność oraz klasom II i za pomoc pani Ani w organizacji. Szczególne podziękowania policji za eskortę i ochronę podczas drogi. Pani Magdzie za obsługę fotograficzną. Niech Św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim u Boga potrzebne łaski.

8. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu przy probostwie, które dobiegają do szczęśliwego końca. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kancelarii i na konto parafialne, które zmniejszają rosnące zadłużenie. Wszystkie prace w otoczeniu kościoła św. Bartłomieja są wykonywane wg planu zatwierdzonego przez konserwatora zabytków i za jego aprobatą!

9. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek zaraz po zakończonej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii po Mszach św.

10. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 i kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej nr 10 – 14 i blok 16 i 18.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński