PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00; w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 8:00. Msza św. dla klas I z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych w najbliższy czwartek 24 października o godz. 8:30 w kościele św. Bartłomieja.

2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Taca na misje.

3. W tym tygodniu wspominamy:
          we wtorek – Św. Jana Pawła II, Papieża – po różańcu uczczenie relikwii Świętego

4. Przyszła niedziela jest Uroczystością poświęcenia własnego kościoła. Będzie to również w naszej parafii niedziela modlitwy w intencji powołań i pomocy dla seminarium duchownego w Poznaniu. Po Mszach św. będziemy zbierać na ten cel ofiary przed kościołem.

5. Katecheza dla rodziców młodzieży klas VII i VIII, które przygotowują się do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Obecność obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustową ku czci Wszystkich Świętych przeżywa parafia w Starym Białczu. Suma o godz. 11:30.

7. Październik jest miesiącem Królowej Różańca. Zapraszam do udziału w nabożeństwie różańcowym. Jest to kolejne przygotowanie na przybycie Maryi w kopii cudownego wizerunku. W przyszły poniedziałek 28 października poprowadzą ze mną modlitwę różańcową dzieci klas III, które przygotowują się do I komunii św.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. W dniu tym będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 8:00 do 14:00 głównie na kontynuowanie remontu kościoła św. Bartłomieja oraz na wywóz śmieci z cmentarza. Będzie też możliwość zamówienia wymienianek jednorazowych i rocznych u pań, które będą dyżurować i wypisywać je od godz. 13:00 do zakończenia Mszy św. w domu przedpogrzebowym na cmentarzu.

9. Dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace przy probostwie, które dobiegły do szczęśliwego końca. Obecnie odnawiamy kapliczkę NSPJ na cmentarzu. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kancelarii, które zmniejszają zadłużenie. Dziękuję Kurii Metropolitalnej w Poznaniu za przyznaną dotację na ogrzewanie probostwa w wysokości 2500 zł. Bardzo dziękuję za zabieranie z grobów do domu starych dekoracji grobów i zniczy: „Bóg zapłać”.

10. Kancelaria czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po zakończonej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii po Mszach św. Rezerwacje intencji na przyszły rok będą przyjmowane po Wszystkich Świętych.

11. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 1 – 9 i kościoła św. Bartłomieja z ul. Nowej.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed kościołem można nabyć modlitewnik Jana Pawła II w cenie 5 zł.

ks. Piotr Kufliński