PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 15 listopada o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
        w poniedziałek – Św. Karola Boromeusza, Biskupa
        w sobotę – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto

3. W Przyszłą niedzielę przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Składka w kościele – jak w II niedzielę miesiąca – będzie przeznaczona na nasze inwestycje parafialne: „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Panie z Caritas będę po Mszach św. w sobotę wieczorem i niedzielę sprzedawać w kruchcie kościoła rogale Św. Marcina, z których dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym. Cena sztuki minimum 7 zł. – może być wyższa ofiara.

4. W następny poniedziałek przypada Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00. Ofiary zbierane w świątyni będą przeznaczone dla Stolicy Apostolskiej. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie tabliczek upamiętniających naszych bohaterów powstania wielkopolskiego po czym zostaną uroczyście przeniesione przez rodziny i zamontowane na nagrobkach na cmentarzu.

5. Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św.

6. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali tak pięknie obchody Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Za użyczenie zadaszenia nad ołtarzem na cmentarzu, za wykonaną dekorację kościoła, kwestującym na cmentarzu i paniom spisującym wynienianki, całej służbie liturgicznej oraz obecnym na cmentarzu uczestnikom liturgii za skupienie i wytrwałość. To piękne świadectwo naszej wiary. Dziękuję za złożone ofiary na cmentarzu: „Bóg zapłać”. Posłużą do zmniejszenia zadłużenia parafii. Przy okazji przypominam, że miejsce wyrzucania śmieci znajduje się w rogu cmentarza a nie na całej długości płotu. Bardzo jestem wdzięczny tym, którzy zabierają wypalone wkłady i znicze ze sobą ograniczając koszty utrzymania cmentarza przez parafię. Przypominam również to, że są rodziny, które utraciły po 20 latach prawo do miejsca na cmentarzu po swoim zmarłym nie prolongując dalszej chęci jego posiadania i może ono zostać przeznaczone na pochówek dla innej osoby.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30 i w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Można składać też wymienianki roczne i jeszcze jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe są czytane na bieżąco podczas każdej Mszy św. z dziesiątką różańca.

8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły i otoczenie, również wokół probostwa. Za uprzątnięcie liści. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Szkolnej blok nr 20/1 – 4 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 20/5 – 8.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński