PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 z wyjątkiem poniedziałku o godz. 11:00 i środy o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
      w poniedziałek – Św. Marcina z Tours, Biskupa
      we wtorek – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
      w środę – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

3. Dziś przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Składka w kościele – jak w II niedzielę miesiąca – jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne: „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Panie z Caritas po Mszach św. rozprowadzają w kruchcie kościoła rogale Św. Marcina, z których dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym. Cena sztuki minimum 7 zł. – może być wyższa ofiara.

4. Jutro przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 z poświęceniem tabliczek upamiętniających naszych bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Po Mszy i odśpiewaniu Hymnu Narodowego przed kościołem tabliczki zostaną przeniesione przez rodziny i zamontowane na nagrobkach na cmentarzu. Ofiary zbierane w świątyni podczas Mszy św. są przeznaczone dla Stolicy Apostolskiej.

5. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Ubogich. Po Mszach św. przed kościołem można będzie wesprzeć dobrowolną ofiarą dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam.

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. (podobnie będzie w przyszłym tygodniu). Można rezerwować Msze św. na przyszły rok jak również składać wymienianki roczne. Nowe będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe kończymy czytać dziś. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane w kancelarii na inwestycje parafialne. Również za bieżące naprawy wykonane na probostwie.

7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły i otoczenie probostwa. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Szkolnej blok nr 22/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/7 – 12.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński