PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu w środę o godz. 8:00 a pozostałe dni o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          w sobotę – Św. Andrzeja, Apostoła – święto

3. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
          kl. VII       w środę o godz.       16:00
          kl. VIII       w środę o godz.       16:45
Przynosimy ze sobą zeszyty.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, tzn. liturgiczne oczekiwanie na Boże Narodzenie oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od przyszłego poniedziałku Roraty, na które wszystkich serdecznie zapraszam a zwłaszcza dzieci i młodzież. W zakrystii i biurze parafialnym będzie można zaopatrywać się w poświęcone opłatki świąteczne. Mamy również kolorowe opłatki dla zwierząt.

5. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Liczymy na otwartość i szczerość serc wielu parafian.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można jeszcze składać wymienianki roczne, również w zakrystii. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii i wpłaty na konto na potrzeby parafii. Rozliczyłem się już z jednym z wykonawców. Miło mi powiadomić, że remont kapliczki NSPJ został wykonany przez firmę p. Dominika Wieczorka jako prezent dla parafii, za co składam w imieniu Parafian i swoim jemu i pracownikom serdeczne podziękowanie.

7. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasze świątynie do uroczystego obchodu 101-lecia odzyskania niepodległości. Za dekorację i asystę podczas Mszy św. za Ojczyznę połączoną z uczczeniem pamięci naszych Powstańców Wielkopolskich. Za udział w uroczystości władzom samorządowym z p. Burmistrz Małgorzatą Adamczak i czynnym zaangażowaniem Dyrekcji, p. katechetki, nauczycieli i uczniów naszej szkoły oraz pocztom sztandarowym. Niech za włożony trud i modlitwę Bóg wszystkim wynagrodzi swoimi łaskami, na co dzień.

8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za złożoną ofiarę. Od przyszłej niedzieli nie stawiamy już kwiatów na ołtarzach (wyjątek stanowi figura Matki Bożej z racji rorat). Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Szkolnej blok nr 26/ 1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/7 – 12.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem w cenie 6 zł i Mały Przewodnik. U ministrantów przed wyjściem z kościoła można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 13 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński