Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej nawiedzające domy w parafii, przy której zbiera się cała rodzina na wspólną modlitwę. Pod koniec Adwentu figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17:00. Zaczynamy II serię Nabożeństwa wynagradzającego – pięciu I sobót miesiąca. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłaszać w zakrystii.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Objazd chorych w piątek od godz. 8:00. Spowiedź św. od godz. 16:30. Spowiedź adwentowa u nas w środę 18 grudnia.

4. W tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ze względu na to że wypadła w niedzielę jest przesunięta na przyszły poniedziałek 9 grudnia. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 (roraty) w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele w tym dniu jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

5. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
        kl. VII         w środę         o godz. 16:00
        kl. VIII         w środę         o godz. 16:45         przynosimy zeszyty

6. Od dziś Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”.

7. Z przyjemnością informuję, że nasze remonty parafialne przeszły pozytywną kontrolę pani Konserwator z Leszna i otrzymaliśmy najwyższą ocenę. To zasługa wszystkich wykonawców i nadzorujących budowę oraz urzędników, którzy pomagają mi w załatwianiu wszystkich niezbędnych formalności ale również wspólny sukces tych parafian, którzy mnie mobilizują do dalszych prac i oczywiście ofiarodawców. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie właśnie na nasze inwestycje parafialne. Przed kościołem zbieramy ofiary „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

8. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 19:00 na probostwo.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii.

10. Bardzo dziękuję za wszelkie naprawy wykonane w tym tygodniu dla parafii: oświetlenia w kościele św. Bartłomieja; pieca gazowego na salce i sterownika przy piecu na probostwie.

11. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za złożoną ofiarę. Na ołtarzach nie stawiamy już kwiatów (wyjątek stanowi figura Matki Bożej u św. Bartłomieja). Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.

12. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 13 zł i małe po 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt.

ks. Piotr Kufliński