PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Przeżywamy Adwent, oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Narodzenia Bożego. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam. Losujemy trzy figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy naszej parafii. Pod koniec Adwentu zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Czytane są nowe wymienianki roczne. Gdyby pojawiły się błędy proszę je zgłosić w zakrystii. Msza św. zbiorowa za zmarłych 20 grudnia o 17:00.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
        w poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
        w piątek – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
        w sobotę – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

4. Jutro Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 (roraty) w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele w tym dniu jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

5. Całodzienna spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii w środę 18 grudnia wg stałego porządku (popołudniu będę miał 4 kapłanów). Proszę już dziś zarezerwować sobie czas, aby skorzystać w tym dniu.

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”.

7. Chorych z komunią św. przed Świętami odwiedzę jeszcze w niedzielę 22 grudnia popołudniu.

8. Kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby parafii. Od 16 grudnia kancelaria czynna tylko w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

9. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na redukcję długów remontowych. Przed świątynią zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt. Są też od dziś diecezjalne kalendarze katolickie na 2020 rok w cenie 3 zł.

11. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za złożone ofiary. Na ołtarzach nie stawiamy już kwiatów (wyjątek stanowi figura Matki Bożej u św. Bartłomieja). Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18 a kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska.

ks. Piotr Kufliński