1. W przyszły wtorek kończymy Adwent. W poniedziałek ostatnie roraty, na których figurki Matki Bożej zostaną wylosowane na stałe do trójki dzieci, które były na wszystkich Roratach. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 17:00.

2. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów w naszej parafii w środę 18 grudnia:
       w kościele św. Bartłomieja: od 8:30 – 9:30 i od 10:00 – 11:00
       w kościele św. Teresy: od 14:00 – 15:30 i od 16:00 – 17:30
        komunia św. co 20 min.

3. Spowiedź św. w dekanacie: w poniedziałek w Bronikowie i we Wonieściu, we wtorek Górce Duchownej i Buczu, w środę u nas i w Starym Białczu, w czwartek w Śmiglu u Stanisława Kostki, w piątek w Radomicku i Czaczu, w sobotę w Śmiglu we Farze i w następny poniedziałek we Wilkowie Polskim. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszą św. od poniedziałku do następnego poniedziałku. Dla tych, którzy z uzasadnionych powodów nie zdążą do spowiedzi będzie jeszcze okazja w niedzielę między Mszami św.

4. Parafialny Zespół Caritas kończy w sklepach w piątek 20 grudnia zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”.

5. Chorych z komunią św. przed Świętami odwiedzę w niedzielę 22 grudnia od godz. 14:00.

6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Proszę podać wszystkie intencje na styczeń. Biuro będzie nieczynne do zakończenia kolędy. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. Została do zapłaty ostatnia rata za remont kościoła.

7. Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rozpocznę od piątku 27 grudnia. Szczegóły w IV niedzielę Adwentu.

8. Bardzo dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z Olszewa a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Ogrodowej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów. Cena kompletu 3 zł. Są jeszcze kalendarze katolickie w cenie 3 zł.