Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla diecezjalnego Radia Emaus. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie o godz. 18:00, w środy o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia. Przyszła sobota jest I sobotą miesiąca – adoracja od godz. 17:00.

2. Najbliższa niedziela to – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. święcenie świec. Na godz. 11:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.

3. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek – Św. Tomasz z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła
w piątek – Św. Jana Bosko, Kapłana

4. W tym tygodniu zostało wykonane równanie terenu na części nowego cmentarza profesjonalnym ciężkim sprzętem. Bardzo dziękuję operatorowi spychacza i p. Szymonowi, któremu już zapłaciłem, za wykonaną pięknie pracę.

5. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz Radę Sołecką zapraszam w imieniu Pana Wiesława i swoim na spotkanie poświęcone organizacji peregrynacji obrazu Matki Bożej w najbliższy wtorek 28 stycznia na salę wiejską na godz. 19:30.

6. Zakończyłem kolędę, tzn. odwiedziny duszpasterskie u parafian. Bardzo dziękuję za gościnę i okazaną życzliwość bardzo wielu parafian oraz za złożone ofiary z których kontynuowany będzie remont przy kościele św. Bartłomieja. Dziękuję za wszystkie rozmowy, zapytania, uwagi i propozycje. Niektóre pewnie uda się zrealizować. Chętnie pomogę tam gdzie mogę i obiecałem. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy bardzo wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Witam serdecznie nowe rodziny w naszej wspólnocie i życzę im, aby poczuli się jak u siebie. Nadal smuci niestety postawa niefrasobliwości w sprawach religii i postępującej obojętności szczególnie wobec nie zawierania sakramentu małżeństwa tam gdzie jest to możliwe. Wiele powierzanych mi spraw to rodzinne sekrety, które zachowuję dla siebie. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Domy wymagające szczególnej modlitwy z różnych powodów po-zostają troską całej naszej wspólnoty parafialnej. Jeżeli do kogoś nie dotarłem bo termin mu nie odpowiadał a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.

7. Z przyjemnością informuję, że Departament Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zgodził się z opinią p. konserwator z delegatury w Lesznie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu w sprawie prawidłowego przeprowadzenia II etapu remontu kościoła św. Bartłomieja i przyjął pozytywnie rozliczenie finansowe przyznanej na ten cel dotacji.

8. Kancelaria parafialna czynna od najbliższego poniedziałku i czwartku według stałych godzin.

9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę jak również zakupiony sprzęt. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 8 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kolejowej nr 13 – 16 i 19.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński