PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie o godz. 18:00, w środy o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 21 lutego o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00 a objazd chorych jak zawsze od godz. 8:00.

3. W tygodniu wspominamy:
w środę – Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
w czwartek – Św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy

4. Zbliża się czas Nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej. Chcemy do tego wydarzenia przygotować się jak najlepiej – duchowo i wizerunkowo. Od niedzieli 23 lutego rozpoczniemy rekolekcje (od poniedziałku do środy również szkolne). Będzie możliwość zamówienia dodatkowych Mszy św. Godziny wieczornych Mszy św. ulegną zmianie w czasie trwania nawiedzenia w dekanacie. Czyli od do 24 lutego do 3 marca w dni powszednie będą o 16:30 koncelebrowane z rekolekcjonistą (z wyjątkiem środy popielcowej). Chcemy też jak najpiękniej udekorować trasę przejazdu i świątynię dla Matki Bożej. W tym celu w dniach 8 i 9 lutego (najbliższa sobota i niedziela) przedstawiciele pa-rafii w moim imieniu będą kwestować po domach całej parafii na ten cel. Im większa będzie hojność tym piękniejszy będzie wystój trasy. Przystrojenie domów i najbliższego otoczenia pozostawiam gospodarzom posesji. Liczę na życzliwe potraktowanie kwestujących i hojność serc.

5. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii (głównie opłacenie ogrzewania kościołów). „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Również za ofiary składane w kancelarii. Na stronie internetowej zamieszczony jest numer konta parafialnego dla tych, którzy chcą bezpośrednio dokonać wpłat na cele remontowe.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze pojedyncze wolne terminy intencji mszalnych w lutym i marcu (ale nie w niedzielę). Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) tylko i wyłącznie od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Przypominam, że podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek według stałych godzin.

8. W imieniu wszystkich obecnych na koncercie w naszym kościele w ubiegłą sobotę bardzo dziękuję organizatorom a szczególnie pani Burmistrz Małgorzacie Adamczak i Przewodniczącemu Rady Śmigla panu Wiesławowi Kasperskiemu oraz Wykonawcom za ucztę muzyczną.

9. Bardzo dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace dla parafii: za rozebranie dekoracji świątecznych w kościołach, za zamontowanie nowego dzwonka na probostwie i za wszystkie załatwione sprawy oraz wszelką okazaną pomoc „Bóg zapłać”.

10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński