PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie o godz. 18:00, w środy o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 21 lutego o godz. 17:00.

2. W tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Scholastyki, Dziewicy
        w piątek – Św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa – patronów Europy

3. We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego.

4. Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r., kiedy w liturgii wspominamy św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

5. Zbliża się Nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej. Chcemy do tego wydarzenia przygotować się jak najlepiej – duchowo i wizerunkowo. Od niedzieli 23 lutego rozpoczniemy rekolekcje (od poniedziałku do środy również szkolne). Jest możliwość zamówienia dodatkowych Mszy św. Godziny wieczornych Mszy św. ulegną zmianie w czasie trwania nawiedzenia w dekanacie. Czyli od do 24 lutego do 3 marca w dni powszednie będą o 16:30 koncelebrowane z rekolekcjonistą (z wyjątkiem środy popielcowej). Chcemy też jak najpiękniej udekorować trasę przejazdu i świątynię dla Matki Bożej. W tym celu w dziś przedstawiciele parafii w moim imieniu kwestują po domach całej parafii na ten cel. Im większa będzie hojność tym piękniejszy będzie wystój trasy. Przystrojenie domów i najbliższego otoczenia pozostawiam gospodarzom posesji. Liczę na życzliwe potraktowanie kwestujących i hojność serc. Jeżeli kogoś nie zastaną a chce dołożyć się do wspólnej dekoracji to będzie jeszcze tako możliwość w przyszłą sobotę i niedzielę do wystawionych na ten cel pod chórem skarbon.

6. Składka w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii (zwłaszcza opłacenie ogrzewania kościołów). „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Również za ofiary składane w kancelarii jak wpłacane na konto parafii.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze pojedyncze wolne terminy intencji mszalnych w lutym i marcu (ale nie w niedzielę). Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Kancelaria będzie nieczynna w czasie nawiedzenia Matki Bożej w dekanacie czyli od 23 lutego do 3 marca dlatego proszę wcześniej podawać intencje mszalne i załatwiać inne sprawy. W imieniu swoim i Rady Ekonomicznej Parafii informuję dotychczasowych dzierżawców ziemi parafialnej, że we wrześniu wygasają obecnie obowiązujące umowy. Dla tych, którzy nadal chcą kontynuować dzierżawę zostaną przygotowane umowy o urealnionej wysokości dzierżawy.

8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński