PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie o godz. 18:00, w środy o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 21 lute-go o godz. 17:00.

2. W tygodniu wspominamy:
          w sobotę – Katedry św. Piotra Apostoła – święto

3. Coraz bliżej Nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej. Od niedzieli 23 lutego rozpoczniemy rekolekcje (w tym również szkolne). Składka w niedzielę rekolekcyjną będzie naszym podziękowaniem dla ojca rekolekcjonisty. Godziny wieczornych Mszy św. ulegną zmianie w czasie trwania nawiedzenia w dekanacie. Czyli od do 24 lutego do 3 marca w dni powszednie będą o 16:30 koncelebrowane z rekolekcjonistą (z wyjątkiem środy popielcowej). To jest wyjątkowy czas dlatego myślę, że wszyscy przyjmą tę zmianę ze zrozumieniem. Są wolne intencje mszalne w tygodniu po nawiedzeniu u nas w parafii ale o godz. 16:30.

4. Nabożeństwo oczekiwania będzie w miejscu przyjazdu obrazu czyli przed Domem Wiejskim przy krzyżu gdzie gromadzimy się od godz. 17:00. Po Mszy św. na pożegnanie obrazu będą święcone dewocjonalia zakupione przy okazji peregrynacji obrazu. W dniu 23 lutego w kościele św. Teresy zostanie wyłożona księga nawiedzenia, w której parafianie mogą wpisywać prośby do Matki Bożej Częstochowskiej a po nawiedzeniu podziękowania za otrzymane łaski.

5. Grupy niosące obraz Matki Bożej, relikwie Jana Pawła II, asysta honorowa, delegacje witające i żegnające obraz zapraszam na spotkanie w piątek 21 II o godz. 19:00 na salę wiejską.

6. Najserdeczniejsze podziękowania dla kwestujących po domach parafii w ubiegłą sobotę i niedzielę na dekorację trasy przejazdu przez naszą parafię i świątyni dla Matki Bożej. Zebraliśmy 5684,50 zł. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary. Kto był nieobecny lub nie był przygotowany może to jeszcze uczynić dziś do skarbony pod chórem. Część dekoracji już mamy, kolejne elementy dojeżdżają. Bardzo proszę o pomoc przy mocowaniu dekoracji na trasie przejazdu wszystkich, którzy tylko mogą i chcą. A rozpoczniemy dekorację w sobotę 22 lutego o godz. 9:00. Przystrojenie domów i najbliższego otoczenia pozostawiam gospodarzom posesji. To jest również wyraz naszej wiary i miłości do Matki Bożej. Dekorację pozostawiamy do zakończenie nawiedzenia w naszym dekanacie.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Kancelaria będzie nieczynna w czasie nawiedzenia Matki Bożej w dekanacie czyli od 23 lutego do 3 marca dlatego proszę wcześniej podawać intencje mszalne i załatwiać inne sprawy.

8. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Teresy w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Kwiatowej nr 24 – 26 i ul. Małej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński