PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa różańcowe bezpośrednio po Mszy św., w środy i soboty przed Mszą św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
  w środę – NMP Różańcowej
  w piątek – Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej we wtorek po Mszy św.
 4. W najbliższy piątek przeżywamy wizytację biskupią i odpust św. Teresy.
  O godz. 10:00 Msza św. w kościele św. Bartłomieja, na którą zapraszam szczególnie Wspólnotę Różańca i wszystkich starszych. Przed Mszą św. proszę odmówić różaniec.
  O godz. 11:45 ks. Biskup odwiedzi nasze szkoły.
  O godz. 15:00 na cmentarzu będzie się przy krzyżu modlitwa za zmarłych.
  O godz. 16:00 na salce spotkanie przy kawie, na które zapraszam: Szafarzy, Ministrantów Seniorów, Zelatorki Różańca, Caritas, Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, katechetki i rodziców powołanych do kapłaństwa.
  Sumę odpustową o godz. 18:00 odprawi J.E. ks. Biskup Grzegorz Balcerek. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła z relikwiami Św. Jana Pawła II, które niosą ministranci seniorzy. Bardzo proszę o zaangażowanie strażaków, chór, matki różańcowe, poczty sztandarowe i całą służbę liturgiczną. W związku z odpustem ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych w tym dniu.
 5. Przyszła niedziela jest XV Dniem Papieskim. Po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Za dwa tygodnie w sobotę 17 października XIV Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie.
 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe (również w zakrystii po Mszach św.). Dzierżawców ziemi proszę o uregulowanie II raty dzierżawy (i podatku – kto jeszcze nie opłacił). Trzeba również odnowić umowy dzierżawy celem zatwierdzenia przez Kurię. Proszę o przybycie osób, na które jest spisana umowa.
 8. W przyszłą niedzielę składka na cele gospodarcze parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary na utrzymanie parafii, również w kancelarii. Zapłaciliśmy ponad 4 tyś. zł. za wywóz śmieci z cmentarza.
 9. Bardzo dziękuję za wykonane prace dla parafii: za odmalowanie krzyża przy kościele św. Teresy, prace dokumentacyjne i porządkowe związane z cmentarzem.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek przed wizytacją kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej od nr 24/1 – 6, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 24/7 – 12.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński