Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa różańcowe bezpośrednio po Mszy św., w środy i soboty przed Mszą św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest XV Dniem Papieskim. Po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej – święto
  wewtorek – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
  w czwartek – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
  w piątek – Św. Jadwigi Śląskiej
  w sobotę – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
 4. Msza św. w intencji I-klasistów z poświęceniem przyborów szkolnych w najbliższy piątek 16 października o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja.
 5. Za tydzień w sobotę 17 października XIV Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie. Chcielibyśmy zabrać ze sobą relikwie św. Jana Pawła II, ale potrzebnych jest do tego 8 mężczyzn, którzy poniosą relikwie. Ponieważ muszę mieć pewność czy będą, dlatego proszę chętnych, aby zgłosili się w zakrystii. Proszę też chętnych do prowadzenia śpiewów podczas drogi.
 6. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka w kościele przeznaczona jest na misje. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą w intencji misji.
 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe (również w zakrystii po Mszach św.). Dzierżawców ziemi proszę o uregulowanie II raty dzierżawy – jest ich jeszcze 4 – oraz podatku – kto jeszcze nie opłacił. Trzeba również odnowić umowy dzierżawy celem zatwierdzenia przez Kurię. Nie mogę z nimi jechać dopóki wszyscy nie podpiszą. Proszę o przybycie osób, na które jest spisana umowa.
 8. Dzisiejsza składka jest na cele gospodarcze parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary na utrzymanie parafii, również w kancelarii.
 9. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do wizytacji biskupiej: Wspólnocie Różańca, Chórowi z p. organistą, Zespołowi Caritas, Radnym, p. Magdzie, całej służbie liturgicznej z p. Czesławem i jego pomocnikami, Ministrantom, Strażakom, oraz tym wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach z biskupem. Osobne podziękowania za przeprowadzone prace konserwacyjne, dokumentacyjne, wykonane dekoracje w świątyniach, wokół nich oraz za ofiarowane dary na stół odpustowy i posługę przy nim.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej od nr 26/1 – 6, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 26/7 – 12.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński