PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa różańcowe bezpośrednio po Mszy św., w środy i soboty przed Mszą św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka w kościele przeznaczona jest na działa misyjne. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą w intencji misji.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Jana Kantego, Kapłana
  w środę – Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa
  w czwartek – Św. Jana Pawła II, Papieża
 4. Przyszła niedziela jest uroczystością rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzimy ją również w naszej parafii, jako Niedzielę Powołaniową. Przyjadą nasi klerycy – Przemysław i Tomasz, którzy po Mszach św. będą zbierali przed kościołem ofiary dla naszego seminarium. W tę niedzielę przypadło również liczenie wiernych w całej Polsce.
 5. Chcemy powołać w naszej parafii Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zainteresowani mogą zabierać ulotki informacyjne o tym Towarzystwie, które są wyłożone obok czasopism.
 6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II G.     w środę o godz. 16:00
  kl. III G.   w środę o godz. 16:45
  kl. I G.      w czwartek o godz. 16:00. Przynosimy ze sobą zeszyty.
 7. Szczególne podziękowania za udział i wspólną modlitwę w XIV Rajdzie Różańcowym im. Św. Jana Pawła II. Ks. Kustoszowi Piotrowi Bartkowiakowi za serdeczne przyjęcie. Tym, którzy nieśli relikwie. Katechetkom z naszej parafii i z Bronikowa za organizację, prowadzenie śpiewów i opiekę oraz obecnym z nami rodzicom. Ministrantom za posługę przy ołtarzu a wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę i dyscyplinę. Pani Magdzie za obsługę fotograficzną. W rajdzie wzięło udział 128 osób ze znaczną przewagą dzieci i młodzieży z naszej parafii, zawsze wiernego Bronikowa oraz okolicy. Niech św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim u Boga potrzebne łaski. Jego relikwie goszczą do jutra w Górce Duchownej.
 8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe (również w zakrystii po Mszach św.). Trzech rolników nie uregulowało jeszcze II raty dzierżawy za ziemię. Nie mogę też jechać do Kurii celem zatwierdzenia podpisanych już umów, ponieważ trzy czekają jeszcze na podpisy. Dotychczasowe umowy niebawem tracą ważność. Proszę o poważne potraktowanie sprawy.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej od nr 28/1 – 10, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 28/11 – 20.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński