Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Do 3 marca w dni powszednie Msze św. będą o 16:30 w środę o godz. 8:00. W piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 w kościele św. Teresy a po niej Msza św. W sobotę adoracja Najświętszego sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy;
w czwartek – św. Kazimierza Królewicza – święto

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed Mszami św. a objazdu chorych w tym miesiącu nie ma.

4. Czas Komunii wielkanocnej to okres od Środy Popielcowej, tj. od 26 lutego 2020 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do 7 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w tym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Rozpoczynają się konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa we Farze w Śmiglu dziś 1 marca o godz. 15:30, potem jest Msza św. i druga nauka. Wszystkich chętnych proszę o zainteresowanie.

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zbieramy tylko od 60 %. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

6. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać ofiarodawcom”. Przed kościołem zaś będziemy zbierać ofiary na misje Ad Gentes.

7. Kancelaria parafialna czynna od czwartku.

8. Najserdeczniejsze podziękowanie WSZYSTKIM za wspaniałe przeżycie Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii a szczególnie TYM, którzy czynie włączyli się w tak godne przygotowanie uroczystości: duchowe i wizerunkowe. To było najważniejsze i najpiękniejsze przeżycie religijne w moim kapłańskim życiu. A to dzięki Wam Kochani Parafianie i nic ani nikt mi tego już nie odbierze. Niech Matka Boża każdemu wynagrodzi na miarę jego zaangażowania. Trwajmy w tej radości jak najdłużej. Dekoracje rozbierzmy dopiero po środzie gdy Matka Boża opuści nasz dekanat.

9. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły św. w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Mostowej nr 10 – 16.

10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński