Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. W dni powszednie Msze św. o 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP. Zapraszam w piątek na drogę krzyżową prowadzoną przez dzieci w kościele św. Bartłomieja o godz. 15:00 i o godz. 17:15 w kościele św. Teresy, o której prowadzenie proszę Wspólnotę Różańca a po niej Msza św. W sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. W tym roku spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie we Wielki Wtorek 7 kwietnia w nieco zmienionych godzinach popołudniu. Szczegóły wkrótce.

2. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Dotąd złożyło ją 20 rodzin. „Bóg zapłać”.

3. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać ofiarodawcom”. Przed kościołem zbieramy po Mszach św. ofiary na misje Ad Gentes.

4. Wzorem lat ubiegłych chcemy przejść Drogę Krzyżową w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Jest jeszcze wolnych 6 stacji. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi.

5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w najbliższy piątek 13 marca o godz. 19:00 na probostwie. Serdecznie zapraszam.

6. Z radością informuję, że dzięki staraniom przyjaciół Parafii i wielu życzliwych nam ludzi Pani Burmistrz Małgorzata Adamczak zatwierdziła dotację w wysokości 20.000 zł. na do-kończenie remontu elewacji zewnętrznej kościoła św. Bartłomieja. Pozostałą potrzebną sumę musimy uzbierać sami.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Proszę podawać wcześniej treść intencji mszalnych nie czekając do ostatniej chwili.

8. Dzierżawcom ziemi przypominam, że 15 marca mija termin regulacji podatku rolnego. Do 31 marca jest opłata dzierżawy. Proszę pilnować terminów. Przygotowane zostały nowe umowy dzierżawne, dla tych którzy chcą dalej utrzymać ziemię. Można przedłużać umowy – trzeba przyjść z dowodem osobistym. Proszę pilnować terminu bo po jego upłynięciu umowa wygasa automatycznie a ziemia może zostać wydzierżawiona innemu chętnemu. Przyjmowane są również ofiary za ławki. Od 1 kwietnia wolne miejsca mogą rezerwować inni. Kilka miejsc u św. Teresy już się zwolniło więc można je zająć. Prawo do miejsca w ławce przysługuje u św. Teresy w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8:00 i 9:30, nie podczas Mszy św. godz. 11:00 również nie w święta i uroczystości oraz dni powszednie. U św. Bartłomieja przysługuje tylko w sobotę podczas Mszy św. wieczornej.

9. Najserdeczniejsze podziękowanie za rozebranie dekoracji Maryjnych. Wszystkie zakupione elementy dekoracji z zebranych pieniędzy są własnością parafii i będą używane pod-czas różnych świąt religijnych i religijno-patriotycznych. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wy-łożona księga, gdzie można jeszcze wpisywać swoje podziękowania. Płyty DVD z uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej można zamawiać w zakrystii (40 zł). Odbiór będzie 22 marca.

10. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul Dworcowej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Polnej. Nie stawiamy już kwiatów na ołtarzach.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński