PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie Msze św. o 18:00 w środę o godz. 8:00. W kościele może przebywać do 50 osób! We wtorek nowenna do MBNP. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie parafian zawieszam z dniem dzisiejszym odprawianie Gorzkich Żali w niedzielę i Drogi Krzyżowej w piątek do odwołania (zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa ) – zachęcając do modlitwy w domach. W sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. W tym roku spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie we Wielki Wtorek 7 kwietnia.

2. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Dotąd złożyło ją 57 rodzin. „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Można korzystać z konta elektronicznego.

3. Wzorem lat ubiegłych chciałbym z parafianami przejść Drogę Krzyżową w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii (jeśli to oczywiście będzie możliwe). Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Są jeszcze 2 wolne stacje. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po Mszy św. (tylko w sprawach wymagających osobistego kontaktu). „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Proszę podawać wcześniej treść intencji mszalnych nie czekając do ostatniej chwili (można telefonicznie). Jestem do dyspozycji parafian 24 godz. na dobę ale w sprawach pilnych (dotyczy to sakramentów św. a nie wystawiania zaświadczeń) – inne załatwiam w kancelarii w określonych dniach i czasie. Odwołuję umówione wcześniej spotkania z narzeczonymi w najbliższy poniedziałek.

5. Dzierżawcom ziemi przypominam, że 15 marca minął termin regulacji podatku rolnego. Do 31 marca mija opłata dzierżawy. W obecnej sytuacji proszę zaczekać z płatnościami do 30 kwietnia lub wykonać elektronicznie na konto parafii po kontakcie telefonicznym. Przygotowane zostały nowe umowy dzierżawne, dla tych którzy chcą dalej utrzymać ziemię. Można przedłużać umowy – trzeba przyjść z dowodem osobistym. Przyjmowane są również ofiary za ławki do 30 kwietnia. Od 30 kwietnia wolne miejsca mogą rezerwować inni.

6. Płyty DVD z uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej można zamawiać w zakrystii kościoła św. Teresy (40 zł). Odbiór będzie 22 marca. (jeśli to będzie możliwe).

7. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul Głównej 1 – 11 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 13 – 13a. Nie stawiamy kwiatów na ołtarzach.

8. Proszę o modlitwę w mojej intencji abym mógł dalej posługiwać dla dobra innych i zapewniam o swojej modlitwie za wszystkich Parafian.

ks. Piotr Kufliński