PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00 w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP.

2. Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku są one szczególne. Wszystkie potrzebne teksty do chrześcijańskiego ich przeżywania w domu znajdziemy na stronie internetowej: www.swietawdomu.pl . Zapraszam również na transmisje z naszego kościoła na stronie internetowej parafii i wspólnej modlitwy.
Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 po której przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale – III części i na tym zakończy się adoracja.
Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Zapraszam na Drogę krzyżową którą można przejść wirtualnie na stronie internetowej naszej parafii. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00 bez udziału wiernych w kościele jedynie przez Internet.
Wielką Sobotę rozpoczyna adoracja przy grobie od godz. 8:00 do 21:00. Przez kratę w kościele św. Teresy można będzie odwiedzać Chrystusa Eucharystycznego w grobie zatrzymując się w kruchcie świątyni. Może tam przebywać maksymalnie 5 osób. Nie będzie święcenia potraw w kościele. Dokonuje tego w domu głowa rodziny przed porannym śniadaniem w niedzielę. Tekst modlitwy znajduje się na stronie internetowej. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 21:00. Składa się z: obrzędu poświęcenia ognia – w kruchcie kościoła, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii bez procesji, a zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem przed bramą świątyni (zabiją wtedy dzwony). Zapraszam do modlitwy w domach.

3. Niedziela i Poniedziałek – to ciąg dalszy przeżywania radości Zmartwychwstania. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:30 i 11:00. Od tego dnia może brać udział w liturgii do 50 osób (wraz z obsługą liturgiczną) jeśli nie zostanie wydane inne zarządzenie władz państwowych! Trzeba słuchać na bieżąco komunikatów i proszę się do nich bezwzględnie stosować. W drugie święto tzn. Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Składka w II Święto jest przeznaczona na WT, Szkoły katolickie i KUL.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek po Mszy św.

5. „Bóg zapłać” za już złożoną daninę. Z obowiązku wywiązało się dotąd 126 rodzin, co stanowi tylko 23,5 % parafian. Do skarbon i na konto na kwiaty zebraliśmy dotąd 1019 zł. Dziękuję za wpłaty na remonty w biurze i na konto. W tym tygodniu podpisałem umowę z Urzędem Miasta i Gminy Śmigiel celem sfinalizowania dotacji remontowej.

6. Bardzo dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Teresy i za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu w Wielką Środę kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła Św. Teresy parafian z ul. Lipowej.

ks. Piotr Kufliński