Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 (kościół św. Teresy) i ok. 14:30 na cmentarzu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich naszych zmarłych. Od godz. 12:00 do 14:00 przy cmentarzu kwestować będą przedstawiciele parafii na utrzymanie cmentarza.
 3. Jutro Dzień Wszystkich Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. godz. 18:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.
 4. Od 1 listopada od godz. 12:00 do poniedziałku do godz. 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga (tylko raz i za jednego zmarłego). Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  w środę – Św. Karola Boromeusza, Biskupa
 6. W tym tygodniu przypada i czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. We najbliższy wtorek nie będzie wyjątkowo spotkania ze wspólnotą różańca.
 7. Przyszła niedziela jest obchodzona w Polsce, jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – poświęcony szczególnie sytuacji chrześcijan w Syrii.
 8. Rogale św. Marcina można będzie nabywać w sobotę 7 i niedzielę 8 listopada po Mszach św. od pań z Caritas w kruchcie kościoła. Cena jednej sztuki to 6 zł.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. – można już rezerwować Msze św. na przyszły rok. Wymienianki roczne i jednorazowe są przyjmowane w zakrystii po Mszach św. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe codziennie w czasie modlitwy wiernych podczas każdej Mszy św. z dziesiątką różańca. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na cele parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za składane ofiary w biurze parafialnym.
 10. Dziękuję za wykonane dekoracje oraz tym, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Okrężnej a kościoła św. Teresy parafian z Olszewa.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński