PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

     W Wielką Sobotę 11 kwietnia 2020 roku od godz. 8:00 rozpoczęła się adoracja przy grobie, trwała ona do godz. 21:00. Ze względu na pandemię koronawirusa i limit wiernych w kościele, trwać przy Chrystusie Eucharystycznym można było tylko i wyłącznie w kruchcie świątyni.
     W tym roku wyjątkowo z powodu panującej epidemii nie było tradycyjnego święcenia pokarmów. Obrzęd błogosławieństwa odbywał się w domu przed śniadaniem wielkanocnym, dokonywała tego głowa rodziny.
     Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła się o godz. 21:00 od obrzędu poświęcenia ognia wykonanego w kruchcie kościoła (w tym roku wyjątkowo bez ogniska). Po orędziu wielkanocnym odśpiewanym przez Księdza Proboszcza Piotra Kuflińskiego nastąpiła liturgia słowa, poświęcenie wody oraz ciąg dalszy Eucharystii.
     Niestety, ze względu na zagrożenie epidemiczne i liczne restrykcje rządowe, w tym roku nie odbyła się procesja dziękczynna. Pomimo tego, Ksiądz Proboszcz błogosławiąc parafię Najświętszym Sakramentem przed bramą kościoła obwieścił światu dobrą nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa – zabiły w tym momencie dzwony.

Zdjęcia dostępne w galerii.

     W związku z zaistniałą sytuacją epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego była transmitowana na żywo w Internecie.